Izolace podlah

Všeobecné informace
 
Tepelněizolační a akustické vlastnosti izolací z kamenné vlny se uplatňují v konstrukcích podlah. Izolace proti chladu se užívá v případě stropů nad nevytápěným prostorem (průjezdem, nevytápěným suterénem apod.) nebo u nepodsklepených podlah přímo na terénu.
 
Moderní doba ale přináší stále vyšší požadavky na komfort bydlení a s tím spojené akustické parametry podlahových konstrukcí. Zde se pak uplatňují takzvané plovoucí podlahy. Vyznačují se uložením roznášecí nášlapné desky podlahy do jakési vany z izolace. Toto uspořádání zvětšuje vzduchovou a kročejovou neprůzvučnost stropů. Jinými slovy dochází k minimalizaci jak hluku v místnosti s takovou podlahou tak i přenosu zvuků do okolních prostor domu.
 
Základní rozdělení izolačních materiálů Rockwool do podlah je podle toho, zda je izolace i nosným prvkem podlahy. Izolace může tvořit jen výplňovou i izolační funkci např. mezi nosními trámami na kterých je roznášecí vrstva. Na druhé straně ale může tvořit nosnou zátěžovou vrstvu, kde jsou na tuto kladené podstatně vyšší požadavky. Je třeba zvážit únosnost, tepelné a akustické vlastnosti. V tomhle případě podlahy nazýváme plovoucími a dělíme je dle hmotnosti roznášecí vrstvy na lehké a těžké

Steprock HD

POLOTUHÁ TEPELNĚ IZOLAČNÍ AKUSTICKÁ DESKA

Popis výrobku
Polotuhá deska z kamenné vlny (minerální plsti) pojené organickou pryskyřicí, v celém objemu hydrofobizovaná.

Oblast použití
Doporučená izolace pro lehké akustické plovoucí podlahy – systém AKUFLOOR® – viz samostatný montážní návod. Deska Steprock HD je určena pro stavební tepelné a akustické izolace lehkých plovoucích podlah s požadavky na snížení kročejové a vzduchové neprůzvučnosti. Deska Steprock HD odolává rovnoměrně rozloženému tlaku, který má být roznášen pomocí dvou křížově položených vrstev nosných desek (např. podlahový sádrokarton, dřevotřískové, dřevoštěpkové nebo cementotřískové desky) dostatečně tuhé betonové nosné roznášecí desky (např. armovaný beton, anhydrit) – viz doporučení výrobce nebo montážní návod..
 

Steprock ND

Deska Steprock ND je určena pro stavební tepelné a akustické izolace těžkých plovoucích podlah s požadavky na snížení kročejové a vzduchové neprůzvučnosti. Deska Steprock ND odolává rovnoměrně rozloženému tlaku, který na ni má být roznášen pomocí dostatečně tuhé betonové nosné roznášecí desky (např. armovaný beton) – viz doporučení výrobce nebo montážní návod.


Vlastnosti kamenné vlny Rockwool
Tepelně izolační schopnosti. Nehořlavost – ochrana proti šíření plamene a požáru. Zvuková pohltivost. Vodoodpudivost a odolnost proti vlhkosti – deska je v celém objemu hydrofobizovaná. Paropropustnost. Rozměrová stálost.

 

 steprockizolace

 

 

 

 

 

 

 Potřebujete novou podlahu? Neváhejte a kontaktujte nás.

Kontakt na podlahářství

PHJ Trading s.r.o.

Brno Křenová 26

PSČ 602 00

tel: 777 000 510

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Podlahy v centru Brna